EzerexStrona głównaEzerexSeksualność_męskaInformacje dla specjalistówJak kupić/

SEKSUALNOŚĆ MĘSKA

Fizyczny i emocjonalny stres - Zagrożenie dla dobrego samopoczucia mężczyzn

Pojęcie zaburzenia erekcji określa sytuację kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia i/lub utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku. Zaburzenia erekcji są zjawiskiem narastającym, związanym ściśle nie tylko z dłuższą średnią życia, a co za tym idzie starzeniem się społeczeństw, ale i z niekorzystnymi skutkami przemian cywilizacyjnych.

Stres jest nieodłączną częścią życia i w pewnych granicach pomaga radzić sobie z kłopotami życia codziennego. O ile jednak emocjonalne samopoczucie jest zaburzone, jedną z głównych konsekwencji przeciągającego się stresu jest obniżenie pożądania seksualnego, a to z kolei powoduje spadek pewności siebie. Powstaje w ten sposób efekt błędnego koła, obniżając jakość życia. W sferze fizycznej, stres przyczynia się do produkcji nadmiaru wolnych rodników tlenowych, które pogarszają niektóre procesy fizjologiczne związane z prawidłowym funkcjonowaniem naczyń. Wolne rodniki są szczególnie niebezpieczne dla procesu erekcji ponieważ mogą dezaktywować tlenek azotu, który jest podstawowym czynnikiem determinującym wzrost przepływu krwi w penisie.

Powiązanie między fizycznym i emocjonalnym stresem u mężczyzn i mniejszą satysfakcją z życia seksualnego było tematem wielu naukowych badań, które znalazły drogę do przerwania błędnego koła i pomocy mężczyźnie być znowu sobą.

Obecnie wśród przyczyn powodujących zaburzenia erekcji wyróżnia się dwie grupy: przyczyny organiczne i psychogenne. Te pierwsze dotyczą 70-80% przypadków i mogą być związane z takimi schorzeniami jak: miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie, z zaburzeniami neurologicznymi, hormonalnymi i uszkodzeniami naczyń i ciał jamistych. Do tej grupy zalicza się również przyczyny wynikające z przyjmowania niektórych leków, a także związane z paleniem tytoniu, niewłaściwym odżywianiem się oraz zanieczyszczeniem środowiska. Przyczyny psychogenne, spotykane częściej u młodszych pacjentów, związane są z rozmaitymi lękami, poczuciem winy, pracoholizmem i osłabieniem więzi między partnerami.

Optymalna dieta wspierająca męskie funkcje seksualne powinna być bogata w 3 rodzaje składników

  • Antyoksydanty są składnikami zdolnymi do redukcji wolnych rodników tlenu lub ich neutralizacji i w konsekwencji zapobiegają dezaktywacji tlenku azotu (kluczowy dla procesu erekcji). Do diety na pewno należałoby włączyć owoce i warzywa.
  • L-arginina jest istotna ponieważ bierze udział w produkcji tlenku azotu, który jest podstawą dla wzrostu przepływu krwi w penisie, a tym samym wsparcia erekcji. Jest ona zawarta głównie w pochodnych mleka, w drobiu, rybach i surowych owocach.
  • Witamina B3 ułatwia tworzenie tlenku azotu z L-argininy i ma bezpośredni wpływ na rozszerzanie naczyń. Orzeszki ziemne, białe mięso (szczególnie indyk), wołowina, tuńczyk, miecznik i drożdże spożywcze są szczególnie bogate w ten składnik.
Ezerex Zamów Ezerex

Kupuj

INFORMACJA
Tel. 022 737 11 95

(pn.-pt. godz. 9.00 - 16.00)

/

| info@rovers.pl | polityka prywatności | zastrzeżenia prawne | powered by onyx |

Copyright© 2009 Rovers Polska